Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У Проскурові народився Святослав Федоров (1927-2000) - видатний лікар-офтальмолог, який створив науково-технічний комплекс "Мікрохірургія ока".

пн.22042019

Оновлено:05:29:21 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Розділи новин Суспільство У Хмельницькому розпочали проект "МЕР"

У Хмельницькому розпочали проект "МЕР"

Під головуванням першого заступника міського голови Олександра Віннікова відбулося засідання дорадчого комітету сталого енергетичного розвитку при Хмельницькій міській раді. 

Під головуванням першого заступника міського голови Олександра Віннікова відбулося засідання дорадчого комітету сталого енергетичного розвитку при Хмельницькій міській раді. Наше місто на конкурсній основі було обране для участі у Проекті USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (МЕР). 

Участь у проекті дозволить створити практичну модель сталого енергетичного розвитку міста, запровадити систему управління енергоресурсами, визначити об’єми викидів парникових газів, тобто створити План дій сталого енергетичного розвитку міста, залучити інвестиції у фінансування енергоефективних заходів. Партнерами проекту є Світовий банк, Північна Екологічна Фінансова Корпорація (НЕФКО), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міністерство регіонального розвитку, будівництва, та житлово-комунального господарства України.

Проект передбачає реалізацію низки завдань. Необхідно виконати аналіз стану енергоспоживання в місті, розрахувати об’єми викидів парникових газів та створити Кадастр викидів, оцінити наявні фінансові ресурси міської ради для впровадження цього проекту та спроможність залучати інвестиції.

Представники міста в цьому напрямку співпрацюватимуть із представниками Інституту місцевого розвитку міста Києва та ТОВ "Арніка центр". Хмельничани уже мають позитивний приклад роботи із фахівцями цих установ, адже спільно працювали на розробкою енергетичного плану.

В роботі дорадчого комітету взяли участь керівники теплопостачальних, електро- та газопостачальних підприємств, керівники комунальних підприємств та бюджетних закладів, члени робочої групи з розробки плану, спеціалісти проекту МЕР.

Засідання, яке провели сьогодні, є початком активної роботи. Кандидат економічних наук, доцент, керівник навчального центру проекту в місті Хмельницькому Руслан Тормосов попросив присутніх до 15 лютого надати максимум інформації для подальшої співпраці. Заплановано, що 24-26 лютого в Львові відбудеться перша сесія, на якій фахівці покроково представлять подальший план дій.

Також під час зустрічі проведено окремі консультації із представниками теплопостачальних підприємств, комунального підприємства «Хмельницькводоканал», публічного акціонерного товариства з газопостачання та газифікації «Хмельницькгаз», комунального підприємства «Міськсвітло», транспортної галузі міста.

За словами кандидата технічних наук, старшого експерта Проекту з технічних питань та муніципального планування Анатолія Колієнка розробка та запровадження плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста дозволить у період з 2020 до 2030 років зменшити використання енергетичних ресурсів на 20 і більше відсотків у муніципальній сфері, а це житловий фонд, громадські будівлі, транспорт, комунальні та промислові підприємства. Ці заходи, в свою чергу, дозволять зменшити об’єми викидів вуглекислого газу.

«Збір та аналіз інформації, яку ви нам дасте дозволить дізнатися розміри викидів СО2 і визначити шляхи їх скорочення», - зауважив Анатолій Колієнко.

Підсумовуючи засідання Олександр Вінніков зазначив, що до роботи потрібно поставитись відповідально, адже графік дуже щільний, а завдання надважливі. 

Джерело: http://khmelnytsky.com/