Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 1901 році став до ладу Проскурівський пивоварний завод, який належав дворянинові Леону Кляве (нині - пивзавод АТ «Хмельпиво»)

пн.22042019

Оновлено:05:29:21 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Топографія Вулиці Подільська вулиця

Новини

Подільська вулиця

Розташована у центральній частині міста, пролягає від низини р. Плоскої (вул.Шестакова) до території меблевої фабрики (Старокостянтинівське шосе). Ближня до центру частина вулиці прокладена згідно з планом забудови міста від 1824 р., друга половина (від вул. Свободи) прокладена після 1888 р. Перша назва вулиці - Купецька. Після встановлення радянської влади, з 1921 р., вулиці надали ім'я Карла Маркса (1818-1883) - основоположника наукового комунізму. В 1991 р. перейменували на Подільську. Нова назва підкреслює те, що Хмельницький розташований на території Поділля - історичної та природно-географічної області України.

Подільська, 12. Хмельницький обласний краєзнавчий музей. У 1929 р. заснована перша в місті установа музейного типу - музей санітарної культури, від якого в 1933 р. відгалузився в самостійну установу краєзнавчий музей. Незабаром музей санітарної культури припинив свою діяльність, і єдиним музейним закладом міста залишився краєзнавчий музей. У 1941 р. музей отримав статус обласного, у 1955 р. його перевели в більш простору двоповерхову будівлю на вул. К. Лібкхнехта (нині - вул. Соборна). Тут обладнали 15 експозиційних залів, які дозволяли за рік обслуговувати не один десяток тисяч екскурсантів. Але в 1971 р. приміщення музею визнали аварійним, і установу зачинили для відвідувачів. У 1979 р. будівлю знесли, а музейні експонати перевезли в невеличкий будиночок поблизу площі Леніна. Лише у 1986 р. краєзнавчому музею надали тимчасове приміщення на вул. Подільській, 12, де він і до сьогодні. Фонди обласного краєзнавчого музею налічують понад 62 тис. експонатів.

Подільська, 39. Кінотеатр "Планета". У 1954 р. була споруджена будівля міської пожежної команди (т.зв. "каланча"), яку в 1987 р. й переобладнали на дитячий кінотеатр "Планета". На сьогодні "Планета" є одним з двох діючих кінотеатрів міста, має три зали, сучасне проекційне та звукове обладнання, а його будівля з вежею визначає архітектурний вигляд центральної частини Хмельницького. У 2004 р. на вежі "каланчі" встановлено мелодійний годинник.