Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Всупереч поширеній думці, нібито Проскурів перейменували у Хмельницький на честь перебування тут великого гетьмана, сам Богдан Зіновій Хмельницький ніколи тут не бував. Найближча велика битва під його проводом відбулася 1648 під Пилявою, у 55 кілометрах від Проскурова.

ср.26062019

Оновлено:12:59:22 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Подорожі поділлям

Меджибіж - подорож до Середньовіччя

Якщо шукаєте на Поділлі незабутніх вражень від занурення до історії, то обов'язково відвідайте Меджибіж, невеличке містечко у 38 кілометрах від Хмельницького. Нині маленьке і ніби напівсонне, колись воно було значущим населеним пунктом, який вперше згадується у Іпатіївському літописі у 1146 році, у XVI столітті мав Магдебурзьке право, а для євреїв-хасидів усього світу є місцем останнього земного спочинку засновника їхнього вчення, Баал Шем Това. Але цього разу запрошуємо вас у Меджибіж середньовічного лицарства.

Детальніше...

Хмельницький у Проскурові - великий гетьман у місті свого імені

Усім сьогодні відоме місто Хмельницький. Ні, не "Хмельницьк", як його подекуди називають, і на що хмельничани реагують так само, як галичани на "пІво" - а саме Хмельницький, місто, назване на честь великого гетьмана. Менш відомий загалу Проскурів - і молодь, що приїздить у гості до Хмельницького, часом запитує "А Проскурів - це хто?" Та це ж споконвічна назва міста Хмельницького - саме та, яку місто мало до перейменування у 1954 році.

Детальніше...

Таємниці сільських храмів

Чимало захоплюючих таємниць приховують у собі сільські сакральні споруди, дзвіниці і хрести яких височіють посеред подільських ланів і пагорбів, ніби дороговкази для подорожніх.

 

Детальніше...

Стежками Миньковецької держави

За 55 км від Кам’янця-Подільського в напрямку Вінниці розташоване село Миньківці Дунаєвецького району (48°51'07.33" N. 27°06'05.36" E.) . У 20-50-тих роках ХХ ст. – воно було районним центром. А наприкінці XVII - першій четверті XIX століть – столицею так званої Миньковецької держави. Її заснував реформатор Ігнацій Сцибор Мархоцький (1749-1827 рр.). 

Детальніше...

Елегії Поділля

Славне Поділля замками, але ж хто не знає Кам'янця і Сатанова, Меджибожа і Летичева? Славне Поділля оборонними храмами — чого варті Сутківці, Сатанівська Слобідка і Шарівка. А от подільські панські маєтки — тема не настільки розкручена. 

Детальніше...

Петлюрівськими місцями Кам'янця

...Він вийшов із вагону: непримітний чоловік середніх літ у френчі. На нього чекали: біля колії вишикувалася чота українських вояків, неподалік стояла делегація містян. За тими, хто вітав, був вокзал, за вокзалом — Кам’янець-Подільський. Серце Поділля — непогана кандидатура на тимчасову столицю УНР. Було 10 червня 1919 р.

Детальніше...

Прогулянка серед скульптур

Яке чудове наше місто Хмельницький! Воно розкинулось на обох берегах річки Південний Буг. Місто має вражаючі краєвиди, чарівну природу, пам’ятники історії та культури. А ще у ньому живуть працьовиті й талановиті люди. 

Детальніше...

Поділля в долях диваків і геніїв

Подільська земля знала не лише власних талановитих синів — тут бували люди, вписані в історію світу. Мандрівку ми почнемо з півдня області — і рухатимемося на північ, заглядаючи в цікаві куточки Хмельниччини.

Детальніше...

Чотири музеї та один театр

Музеїв і театрів у Хмельницькому є, звісно ж, більше - але у цьому маршруті рекомендується відвідати саме ті з них, які знаходяться на головній вулиці колишнього "повітового міста Проскурова", і які можливо відвідати у ході пішої прогулянки протягом одного дня. А водночас пройти пішки з кінця у кінець усю історичну територію давнього містечка, яке розчинилося у сучасному обласному центрі.

Детальніше...